Ahmet Ağaoğlu’nun listesindeki isim Hayrettin Hacısalihoğlu konustu

Trabzonspor Kulübü Eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, bordo-mavililerin yeni başkan adayı Ahmet Ağaoğlu’nun listesinde yer alacak. Hacısalihoğlu, seçilmeleri durumunda yapacaklarını ve planlamalarını anlattı. Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Hayrettin Hacısalihoğlu’nun açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

Listeler ne zaman veriliyor? Usta aday mı?

Yarın sabah 9’da listenin verilmesi düşünülüyor. Bir başka arkadaşımız da aday oldu. O da müracaat etti. Metin Kaya diye bir arkadaşımız, Ağaoğlu’na rakip oldu. Muharrem Usta’nın aday olması konusunda ise bir duyum almadık. Zannetmiyorum.

Ağaoğlu’nun listesinde mi?

Evet, Ahmet Ağaoğlu ile epeyce konuştuk. Belirli bir aşamaya geldik. Listeler henüz verilmedi ama mutabakata vardık diyebiliriz. Karar vermekte zorlandım. Çok uzun süre yöneticilik yapma şansı bulduk. Böyle zor bir ortamda bu işe soyunmak epeyce tereddüt yarattı ama sonunda karar verdik. İnşallah camiaya faydalı bir çalışma yapma şansımız olur.

“Yöneticilik fedakarlık ister”

Diğer arkadaşımız da herhalde tek aday çıkmasın, Trabzonspor adaysız kalmasın diye medeni cesaret gösterdi ve aday oldu. Hayırlısı olsun diyelim. Şartlar çok zor tabii ki. Türkiye’deki ekonomik şartlar çok zor. Trabzonspor’un ve diğer kulüplerin de işi çok kolay değil. Yöneticilik fedakarlık ister. Trabzonspor için çok daha zorlu yol görünüyor. Sadece iyi günler değil, zorlu günlerin geçeceğini de Trabzonspor taraftarların bilmesi gerek.

“Ağaoğlu’nun böyle bir işe kalkışması takdire şayan”

Trabzonspor her zaman zirve için mücadele etmek durumundadır. Bu olmazsa olmazdır. Şartların zor olduğunu bilerek bu göreve talip olmak zordu. Başkan adayı çıkmadı, çıkamadı. Ahmet Bey’in gösterdiği büyük bir cesaret ve özveri. Başarı bir spor adamlığı yapıyor. Golf Federasyonu’nu çok geliştirdi. Maceracı biri böyle işlere kalkabilir ama Ahmet Bey gibi sporda başarılı çalışmalar yapmış, isim yapmış birinin böyle bir işe kalkışması takdire şayan bir durum.

Planlamaları neler? Neleri değiştirmek istiyorlar?

Trabzonspor’da halledilmesi gereken birçok konu var. Öncelik mali konular. Birçok düzenleme yapılması gerekiyor. Sportif alanda da eksikler var. Yapılması, planlanması gereken durumlar var. Bir de sosyal bir hadise var. Birliktelik, kurumsal yapıyla ilgili de düzenlemeler lazım. Şu anda mali konular her şeyin önüne geçmiş durumda. Spor kulüplerinin, üç ayağı da birlikte yürütmesi ve aynı başarıya ulaştırması gerekir. Üç konuyu da sağlam konuma getirmek, başarılı hale getirmek lazım. Çeşitli komiteler kurup, dışarıdaki kadrolardan da yararlanarak sağlıklı bir pozisyona getirmek istiyoruz. Ne kadar başarılı oluruz, bunu zaman gösterir.

Trabzonspor’a verilen yasak kalkacak mı?

Transfer yasağının kalkabileceğini düşünüyorum. Başka türlü bir telafiyle kalkabilir. Mantık olarak transfer engelinin olması lazım. 2013’ten bu yana 70’in üstünde oyuncu transfer edildi. Bunlardan sayılabilecek çok az oyuncu var. Demek ki daha iyi seçerek, ekonomik açıdan daha iyi transferler yapılması. Çünkü; profesyonel bir kulübün olmazsa olmaz konusu transferdir. Bu konu her şeyi aksatabilir. Bu düzenlemelerin doğru yapılması gerek. Transferin doğrusu hiçbir zaman yüzde yüz olmamıştır. Dünya kulüplerinde de transferde yanılgı olabiliyor. Bizim öyle hata yapma lüksümüz yok. Bunları düzenlemeye çalışacağız. Hayırlısı olsun.

“Özkan Sümer, yönetimle çalışmayı kabul etti”

Büyük bir şans var. Kulüpte yıllarca sporculuk, hocalık yapmış Özkan Sümer’de bahsediyorum. O da yönetimle birlikte çalışmayı kabul etti. Onun da bu işlerden sorumlu olacağını ve çok büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Takımı dizayn etmek büyük bir hadise. Yönetimle birlikte çalışmalar yapılınca daha isabetli kararlar verilmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum.

“Ağaoğlu’nun kazanacağını düşünüyorum”

Özkan Sümer başkanlığında bir heyet olacak. Onlara güveneceğiz, inanacağız ve destek vereceğiz. Hem kimseyi darıltmak istemiyoruz, hem de kimsenin gönlünü yapmadan çalışmaları yapmak gerek. Hiçbir hovardalığa imkân yok. Trabzonspor’da Lemi Çelik’in de yeri ayrıdır. İnşallah o da bu işlerin içinde olur. Ahmet Ağaoğlu’nun kazanacağına inanıyorum. Seçimde mutlaka kazanırız demek doğru değil ama sayın Ağaoğlu’nun kazanacağını düşünüyorum. Hayırlı bir seçim olsun.

Kaynak: Ajansspor

Önceki İçerikMuharrem Usta, Trabzonspor’a ne kadar para verdi? Resmen açıklandı…
Sonraki İçerikPınar Karşıyaka, Avrupa’ya veda etti