Ahmet Ağaoğlu’ndan Abdullah Avcı açıklaması

Trabzonspor'da başkan Ahmet Ağaoğlu'nun sosyal medyaya düşen, 'kadro dışı talebiyle gelmesinler' sözleri ise yeni bir tartışmaya neden oldu.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’ndan gündeme dair açıklamalar geldi.

Başkan Ağaoğlu, teknik direktör Abdullah Avcı ve transfer çalışmaları hakkında konuştu.

61 Saat’e konuşan Ahmet Ağaoğlu, “Bir kere şunu hatırlatalım. Ben 2 gündür Trabzon’daydım. Uçak Acun Ilıcalı’nın değil. Ertuğrul(Doğan) kardeşimizin kiraladığı bir uçak. Ben maçtan iki gün önce Trabzon’daydım. Dönüşte uçağa bindim. Uçak Borusan’ın uçağı.. Benim o sözümün muhatabı Abdullah Avcı değil. Yönetimdeki birkaç arkadaş. Onlar kadro dışı ile ilgili önerilirle geliyor. Galatasaray maçı sonrası da gelebilirler diye sohbet anında söylenmiş sözler. Avcı’ya değil. Videoyu sızdıran kendi desin. Ben tahmin ediyorum.” dedi ve şöyle devam etti:

“Taraftarın beklentileri doğrultusunda, ki bu işler sabırla, doğrusunu yapmaya çalışmak. Yapılan bazı transferler tutmamıştır. Doğrudur. Hoca değişikliği olduğu zaman genellikle bu tür şeylerle karşılaşırsın, bu da olasıdır. Bir hocanın oyun sistemi vardır, ona göre oyuncu ister. Hoca değişikliği yaşamış bu takım. Bazı oyunculardan istenilen verimin alınamaması doğaldır.

Ahmet Ağaoğlu Suskunluğunu Bozdu Foto Galerisi

Devre arası geliyor. Hocanın talebi, izleme heyetinin tavsiyesi doğrultusunda yapılacak transferler var. Zaten biz de onların çalışmasını yapıyoruz. Transferi dönemi geliyor. Hocanın talepleri, izleme ekibinin tavsiyesi ile kulübün de imkanları doğrultusunda ara transfer döneminde transferler yapılacak. Önümüzdeki 25 maçımız var. Süper Kupa Finali var.”

“Avcı, Newton’dan başarılı”

“Newton ile oynadığımız 7 maçta, 4 mağlubiyet, 1 galibiyet, 2 beraberlik. Abdullah Hoca ile oynadığımız 7 maçta tam tersi. 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet. Abdullah Hoca öncesi senin neyin var? 1 galibiyetin var. Beraberlikler aynı. Demek ki adam bir şeyleri düzeltiyor. Aynı kadro ile düzeltiyor. Kafasında ki oyuncularla bu kadro güçlendirildiği zaman tabii ki farklı bir noktaya gelecek. 2. yarı belki çok daha farklı şeyleri konuşacağız. “

“Hoca nereye geldiğini de çok iyi biliyor, ne yapacağını da çok iyi biliyor. Başkanın hocayla alakalı verdiği beyanatların farkında. Taraftarın reaksiyonu, son derece doğal. Taraftar takımından ne bekler? Ben ne beklerim. Başarı beklerim. Biz sıradan bir takım, sıradan bir kulüp olmadığımız için başarıyı uç noktada isteriz. Bırak mağlubiyeti, beraberlik bile Trabzonspor taraftarı için tahammül edilemez bir neticedir. Kalkıp taraftarı suçlamak son derece yanlış.”