Ahmet Ağaoğlu: Trabzonspor’u Trabzon ayağa kaldıracak!

“Orada burada sayısız isim yönetimime yazılıyor. 3 yıl sabır dedik insanlar 3 gün sabır edemiyor. Bu hem adı yazılan insanlara hem de bana saygısızlık. Herkes listeyi beklemeli.”“Yusuf ve Abdülkadir, Trabzonspor’un finansal çözümü değil. Zaten zar-zor 2 yetenek bulunmuş, onları da ilk fırsatta satarsak bunu ne yeni nesile ne de kamuoyuna anlatamayız.”“3 senelik sabır süreci yanlış anlaşılmasın. Yarışmayacağız demiyorum. Bu zaten Trabzon insanının doğasına aykırı. Fakat bu periyotta marka değerini mutlaka artıracağız.”

Zor dönemde aday oldunuz. Yanınıza yol arkadaşı bulmakta zorlanıyor musunuz, hayal kırıklığı var mı?

“Öyle bir hayalimiz, öyle güçlü umutlarımız var ki, böyle kolay kolay kırılmaz. Ayrıca Trabzonspor’da görev almak, bu kulüp için bir şeyler yapabilmek tarif edilemez bir gururdur. Çok sayıda arkadaşımız hevesli, istekli, katkı sağlamak için bekliyor.”

-Asbaşkanımız kim olacak?

“Bu sıkıntılı bir konu. Çünkü 3 yıl sabredin dedik, insanlar 3 gün sabredemiyor. Orada burada 1 koltuğa 30 kişi yazılıyor. Böyle bir şey hem adı geçenler için hem de benim için sıkıntı verici. İnsanlara saygısızlık yapmamak lazım, biraz beklemek lazım. Kirliliğe gerek yok, benim ağzımdan çıkmayan şeylere inanılmasın.”

-Ne zaman karar vereceksiniz?

“Süreyi sonuna kadar kullanacağım. Yani 48 saat öncesinde karar vereceğim. Kolay bir karar değil. Bu sıkıntılı yolda birlikte en doğru şekilde yürüyeceğimiz arkadaşlarımızı seçeceğiz.”

-Görüştüğünüz hoca oldu mu?

Bu da ayrı bir sıkıntı. Benim önceliğim bu değil. Yine söylüyorum, görevini yapan insanlara hem saygısızlık hem de takımın motivasyonunu bozan şeyler bunlar. Devam eden ve az bir süresi kalmış sezondan bahsediyoruz. Önceliğimiz en iyi şekilde bunu bitirmek. Hiçbir hocayla görüşmedim, şu an için öncelikli hedeflerim arasında da bu yok.”

Abdülkadir, Yusuf ve Okay’ı satarak mı borç yükünü hafifleteceksiniz?

“Evet, işte bir bilgi kirliliği daha. Böyle bir şey olabilir mi! Kendi özümüze çok ihtiyacımız var diyen bir insan olarak ilk iş Abdülkadir’i, Yusuf’u mu satacağım yani! Yusuf ve Abdülkadir, Trabzonspor’un finansal sorunuyla ilişkilendirilecek bir konu değildir. Finansal sorunlar farklı düzlemlerde çözülür. An itibariyle altyapıdan zarzor çıkmış, kendinden sonraki arkadaşlarına örnek olacak bu 2 kardeşimizin satışı gündemimde yok.

-Peki hiç kimseyi mi satmayacaksınız, politika ne bu noktada?

İhtiyaç fazlası olan, yerini doldurabileceğimiz, takviye edebileceğimiz isimler varsa onlarla yollarımızı ayırabiliriz. Önceliklerimiz çok net olacak, bunları da paylaşacağız.

Görüştüğünüz hoca oldu mu?

“Bu da ayrı bir sıkıntı. Benim önceliğim bu değil. Yine söylüyorum, görevini yapan insanlara hem saygısızlık hem de takımın motivasyonunu bozan şeyler bunlar. Devam eden ve az bir süresi kalmış sezondan bahsediyoruz. Önceliğimiz en iyi şekilde bunu bitirmek. Hiçbir hocayla görüşmedim, şu an için öncelikli hedeflerim arasında da bu yok.”

‘Tek adam yönetimi olmayacak’

Nasıl bir başkan ve yönetim olacaksınız?

Paylaşımcı, katılımcı olacağız. Tek karar vericinin hayır değil, zarar getireceğine inanıyorum. Kararlarımızı yönetim kurulundatartışarak al acağız. Bu noktada çok kararlıyım.

Çok güllük gülistanlık bir ortam yok, herkesin malumu. Peki ekonomik sıkıntıları nasıl aşacaksınız?

Trabzonspor büyük bir marka. Ancak bu marka değerinin yükselmesi lazım. Bu sayede ekonomik çözümler de getirebilirsiniz. Ürün, reklam, sponsor ve seyirci noktalarında mutlaka yeni açılımlara ihtiyacımız var. Trabzonspor’un değerini hak ettiği seviyelere çekerseniz o zaman her şey kendiliğinden gelir diye düşünüyorum.

‘Kendi paramız gibi harcayacağız’

3 sene sabır istiyorsunuz. Ne demek tam olarak bu?

3 sene sabır demek, bu süre boyunca eskiye oranla çok daha dikkatli, ölçülü olacağız demek. İnsanlar bunu da yanlış anladılar. 3 sene yarışmayacağız sanıyorlar. Böyle bir şey olabilir mi! Bu bir kere Trabzon insanının yaradılışına ters. Hem sıkıntılara çözüm arayacağız hem de sportif açıdan her zaman yarışın içinde olacağız.

Seçime az kaldı, camiaya son mesajlarınız?

Her Trabzonlu için çok önemli bir görevdir, onurdur burada görev almak. Bizler zor zamanda elimizi taşın altına sokuyoruz. En büyük beklentimiz ise camianın tek yürek olması. Parayı kendi paramız gibi harcayacağız. Bu işi birlikte sırtlayalım.

Kaynak:Fanatik

Önceki İçerikBeşiktaş yönetici transferi doğruladı
Sonraki İçerikFatih Terim: Şampiyon gibi oynadınız