1 sene içinde elimdeki oyuncu grubuyla iyi bir sonuç almam lazım.

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ve Cengiz Ünder , Karadağ maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

 

Genç bir takım kurduklarını aktaran Lucescu, “Ne kadar az konuşursak o kadar iyi. Çalışmak lazım. Bazı şeyleri değiştirmeye çalışıyorum. 10 tecrübeli, 1 genç ile oynamak kolay ama 5 genç ile bir şeyler yapmak çabuk olmuyor. Antrenöre işini yapmak için müsaade etmek lazım. Sadece gençlerden ekip kurup da, içine tecrübeli abiler koymadan mümkün değil, kolay değil. 3-4 abi olacak ve bu abiler de gençlere örnek olarak yol gösterecek” dedi.

Tecrübeli oyuncuların önemine değinen Mircea Lucescu, “5-6 yıl beraber oynayabilecek bir takımı düşündüğüm gençlere daha fazla şans verdim. Tabii ki tecrübeli oyunculara ihtiyacım var. Nerede oynarsa oynasın, milli takıma yardımcı olacaksa, tecrübeli oyuncuları her zaman takıma alacağım. Benim için önemli olan, bütün oyuncuların milli takıma gelmek istemesini sağlamak. Tekrar milli takımda oynama isteklerini ortaya çıkarmak çok önemli” şeklinde konuştu.

Lucescu, “1 sene içinde elimdeki oyuncu grubuyla iyi bir sonuç almam lazım. Bütün arzumla, isteğimle, yeterli zamanım olmasa da seyircilerin istediği takımı ortaya çıkarmak istiyorum. Kolay değil. Kulüplerin kendi seyircisi var ve milli takım tüm ülkeyi kapsıyor. Sabrımız olursa, çok iyi bir ekip olacağımıza eminim. Romanya’da, Dinamo Bükreş’te, Ukrayna’da, İtalya’da hep bunları yaptım. Yeni bir ekip kurmak için gerekenleri yaptım” dedi.

Sonraki İçerik180 milyon dolarla Trabzonspor’a talipler..